Dailininkų keliu Saksonijos Šveicarijoje 2020 rugpjūčio 23-29 d.d.

KELIONĖS PROGRAMA

Rugpjūčio 23 d. (sekmadienis)
14:35 – 15:10 skrydis Vilnius – Berlynas (Tegel) su Airbaltic. Pervažiavimas į Berlyno stotį Hauptbahnhof.
16.20 val. traukiniu išvykstame į Dresdeną ir į Stadt Wehlen.
19.30 val. atvykstame į Stadt Wehlen.  Apsigyvename dailininko Christofer svečių namuose su bohemiška atmosfera ir nuostabiu vaizdu į Elbės slėnį. Kambariai šešiaviečiai, patogumai bendri. Laisvas laikas, pasivaikščiojimas po miestelį, vakarienė miestelio restorane.

Rugpjūčio 24 d.  (pirmadienis) – pirmasis Dailininkų kelio etapas (12 km)
8 val. pusryčiai terasoje su vaizdu į Elbę. Pasiruošiamas kelionei. Pasiimame dienos kuprinukes. Kiti daiktai lieka – grįštame nakvoti pas Christofer.
10 val. keliamės per Elbę, važiuojame į Pirną, į pirmojo etapo pradžią.
11 val. žygio pradžia. Žingsniuojame pro didžiausią pasaulyje Ričardo Vagnerio paminklą ir seną malūną, kur buvo sukurta opera Lohengrin, einame įspūdingu Uttewalde dugnu, prieiname Uttewalde akmeninius vartus, užsukame prie Velnio duobių ir nusileidžiame į jau pažįstamą Stadt Wehlen miestelį.
Susipažinimo vakarienė pas dailininką terasoje – ant griliaus keptos vokiškos dešrelės.

Rugpjūčio 25 d. (antradienis) – antrasis etapas (17 km)
8 val. pusryčiai terasoje su vaizdu į Elbę. Susidedame daiktus (juos perveš į kitą nakvynės vietą). Pasiimame dienos kuprinukes.
9 val. žygio pradžia. Paliekame Stadt Wehlen miestelį ir Eblės pakrante žingsniuojame tolyn. Ši diena įspūdingiausia – Bastėjos tiltas, ant uolų buvusios pilies Neurathen likučiai, amfiteatras, Amsel ežeras ir krioklys, kalne kabanti koplytėlė, Velnio tiltas, Polenco slėnis ir nakvynė viduramžių pilyje.
Apsigyvename Hohnstein pilyje, pasivaikščiojimas po viduramžių pilies kiemelius, pakylame į apžvalgos bokštą. Vakarienė pilyje.

Rugpjūčio 26 d (trečiadienis) – trečiasis etapas (19 km)
8 val. pusryčiai pilyje.
9 val. Susipakuojame daiktus (juos perveš į kitą nakvynės vietą). Pasiimame dienos kuprinukes ir leižiamės į žygį. Kojų mankšta garantuota – laiptų tikrai bus daug, labai pagelbės šiaurietiškojo ėjimo lazdos.
Einame mišku, aplankome įspūdingą Gaučo grotą, užlipame ant Saksonijos balkonu vadinamos apžvalgos aikštelės Brandt, leidžiamės laipteliais žemyn iki Žemojo dugno, tada vėl kylame iki Waitsdorf gyvenvietės su atsiveriančiais vaizdais, tada vėl leidžiamės iki senos anglių kasyklos ir vėl kylame iki Altendorf.
Apsigyvename nakvynės namuose Ostrauer Muelle Kirničtalio slėnyje prie upės, toliau nuo civizacijos.
Vakarieniaujame ten esančiame kaimiškame restorane Flößerstube.

Rugpjūčio 27 d. (ketvirtadienis) – ketvirtasis etapas (19 km)
8 val. pusryčiai kaimiškame restorane Flößerstube. Sočiai pasistipriname, laukia lipimas kopėčiomis. Susipakuojame daiktus (juos perveš į kitą nakvynės vietą). Pasiimame dienos kuprinukes.
9 val. žygio pradžia. Einame nacionaliniu parku, kur miškai, atrodo, niekada nesibaigia. Žavimės didžiulėmis uolomis, lipame kopėčiomis į Schrammstein uolyną, nuo kurio atsiveria nepakartojami vaizdai. Pakeliui tai vienur, tai kitur atsiveria pasakiško grožio panoramos. Lipame į Affenstein uolyną, nulipame žemyn, išlendame Kirničtalio slėnyje, ten prisėdam pailsėti ir užkąsti prie Lichtenstein krioklio. Po to sukame link Kuhstall – Karvių tvarto uolos ir lipame Dangaus kopėčiomis.
Nakvynė sename malūne prie upelio.
Vakarienė malūno restorane su skaniais žuvies patiekalais. Pabendravimas prie laužo.

Rugpjūčio 28 d. (penktadienis) – penktasis etapas (17 km)
8 val. pusryčiai seno malūno restorane. Susipakuojame daiktus (juos perveš į kitą nakvynės vietą). Pasiimame dienos kuprinukes.
9 val. žygio pradžia. Einame link Bušmiūlės malūno, apžiūrim dar vieną olą, užlipame į Polshorną, apžvelgiame pasaulį nuo viršaus, vėl lipame žemyn, einame tarpekliu, ir stačiu Rosssteige užlipimu pasiekiame antrą pagal dydį Saksonijos kalną Winterberg (556 m). Leidžiamės į mažą, labai jaukų Šmilkos miestuką, esantį Čekijos pasienyje. Vietiniame bravore ragaujame vietinio alaus, apžiūrime vandens malūną, dalinamės kelionės įspūdžiais.
Nakvynė svečių namuose Šmilkoje.

Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis)
Ankstyvi pusryčiai svečių namuose Šmilkoje.
10:18 kelionė traukiniu iš Bad Schandau į Berlyną (iš Šmilkos persikelsime per Elbę, viena stotelė traukiniu iki Bad Schandau)
12:40 atvykstame į Berlyną. 4-5 val. laisvas laikas Berlyne
20:00 – 22:35 skrydis Berlynas (Šenefeld) – Vilnius su Ryanair

Kelionės kaina 445 Eur
Kelionės kaina Šiaurietiškojo ėjimo klubo “8 žingsniai” nariams 415 Eur
Užsakymo metu mokamas 150 Eur avansas iki 2020 balandžio 10 d. Galutinis atsiskaitymas nuvykus į vietą. Renkama fiziškai aktyvių žingsniuotojų grupė 14 asmenų. Vieta grupėje rezervuojama sumokėjus avansą.
Registracija, dėl avanso apmokėjimo, kelionės informacija: Irena 8-615-59800 arba irena@8zingsniai.lt

Į kainą įskaičiuota:

 • Šešios nakvynės ekonominės klasės svečių namuose su pusryčiais
 • Dvi vakarienės (pas dailininką ir pilyje)
 • Kuprinių pervežimas tarp nakvynių vietų (1 vnt. asmeniui)
 • Kurorto mokesčiai
 • Lydinčiojo gido paslaugos
 • Šiaurietiškų lazdų Vilnius – Berlynas – Vilnius gabenimas

Į kainą neįskaičiuota:

 • Aviobilietai skrydžiams Vilnius – Berlynas ir Berlynas – Vilnius
 • Bilietai traukiniu Berlynas – Stadt Wehlen ir Bad Schandau – Berlynas (~ 40 Eur)
 • Maitinimas (užkandžiai žygio metu, vakarienės, išskyrus šešis pusryčius ir dvi vakarienes)
 • Asmeninės išlaidos
 • Medicininių išlaidų draudimas (būtinas)

Registracija