Po Islandiją šiaurietišku žingsniu 2022.07.20 – 08.01 d.d.

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA
Atvykimas į Islandiją.
Jau pirmąją kelionės dieną pasivaikščiosime po geoterminę sritį ir įsitikinsime, kad žemė tikrai kvėpuoja. Aplink matysime ryškias spalvas, daubose kunkuliuojantį purvą ir iš žemės gelmių besiveržiančius garus. Jausmas toks, tarsi būtume kitoje planetoje. Jei užteks jėgų, nueisime prie šviežiausios lavos lauko Islandijoje ir iš tolo apžiūrėsime 2021 metais nurimusio ugnikalnio kraterį.

2 DIENA
Aplankysime geizerių slėnį, įspūdingą dviejų pakopų Gulfoso krioklį ir Tingvedliro nacionalinį parką – vieną svarbiausių istorinių vietų Islandijoje. Nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Tai muziejus po atviru dangumi, lankytojus supažindinantis su Islandijos salos formavimusi, islandų papročių, kultūros ir valstybės vystymusi. Apžiūrėję, ko gero, populiariausius Islandijos objektus, keliausime tolyn nuo civilizacijos į šalies vidurį ir aplankysime vieną didžiausių geoterminių zonų saloje.

3 DIENA
7 kilometrų dienos žygis geoterminėje srityje, kurioje pamatysime daugybę mažų ir keletą didelių karštųjų versmių. Vieta apsupta neįprastos spalvos kalnų, todėl vaizdai čia išties užburiantys. Jei orai bus palankūs, o žygis daugumai pasirodys per lengvas, kelionės vadovas pasiūlys papildomų pramogų. Viena iš jų – aukščiausia kalnų masyvo viršūnė (1482 m.)

4 DIENA
Pervažiavę Islandijos vidurį, atsidursime šiaurinėje salos dalyje. Grožėsimės legendomis apipintu Dievų kriokliu ir vaikščiosime „Juodosios tvirtovės“ lavos labirintais. Islandų tautosaka byloja, jog šioje vietoje atsirado blogis ir tamsieji troliai. Dienos pabaigoje užlipsime ant 1 km. skersmens kraterio ir pasigrožėję nuo jo atsiveriančiais vaizdais leisimės į lavos urvą, kuriame teka geoterminė versmė.

5 DIENA
7 kilometrų žygis lavos laukais leis mums pajausti nesutramdomą ugnikalnių galybę. Sustingusi lava yra jauna ir nenugludinta, todėl puikiai matosi jos sluoksniai ir formos. Užbaigę žygį prie Stura Vičio kraterio, keliausime apžiūrėti dar vienos geoterminės zonos, kuri vadinama „Velnio virtuve”.

6 DIENA
Aplankysime ir pasivaikščiosime pasagos formos kanjone, o pažintį su šiaurės Islandija užbaigsime
prie Detifoso – 44 m aukščio ir 100 m pločio įspūdingo vandens krioklio, kuris tituluojamas galingiausiu ne tik Islandijoje, bet ir Europoje.

7 DIENA
Edmundas yra paruošęs staigmeną (žinoma – tai bus žygis).

8 DIENA
Nusimato ilga pervažiavimo diena. Kad  5 val. kelionė neprailgtų, darysime keletą „akiai ir širdžiai“ malonių sustojimų. Jei orai bus palankūs, galbūt ir „daužytų plytelių“ žygį susiorganizuosime.

9 DIENA
Pirmoje dienos pusėje pamatysime du tirpstančių ledkalnių ežerus ir didžiausią ledyną Europoje, kurį apžiūrėsime mažiausiai iš 4 skirtingų vietų. Antroje dienos pusėje aplankysime gilų upės kanjoną, žalia samana pasidengusius lavos laukus, pseudo kraterius ir dar vieną ledyną, kurio pavadinimas – Mýrdalsjökull.

10 DIENA
Dar viena Edmundo staigmena – retai turistų lankoma vietovė, kurioje suplanuotas 15-os kilometrų žygis kalnuota vietove. Ši vieta išties magiška ir užburianti, todėl ją Edmundas atskleis tik savo kelionės draugams.

11 DIENA
Dar viena įspūdinga diena. Pasivaikščiosime juodo smėlio paplūdimiais, o po to apžiūrėsime juos iš viršaus. Aplankysime keletą išskirtinių krioklių ir keliausime Marso planetą primenančiais lavos laukais. Šios dienos tikslas – spalvotieji Landmanaloigaro kalnai. Rožinė, žalia, geltona, mėlyna, balta ir juoda – visos spalvos maišosi tarpusavyje ir sukuria magišką atmosferą. Tai viena gražiausių vietų Islandijoje.

12 DIENA
Diena, kuri atitiks visų poreikius. Vieni galės ilgiau pamiegoti, kiti – pasimaudyti versmėse ar tiesiog ramiai pasimėgauti gamta, o pajėgiausi ir energijos nestokojantys – su kelionių vadovu gales dalyvauti dar viename
6 arba 12 km žygyje. Kita stotelė – Reikjavikas.

13 DIENA
Lėktuvas į Lietuvą kyla tik po pietų, todėl prieš skrydį išsimaudysime geoterminiame paplūdimyje.

Kelionės kaina 2495 eur + lėktuvo bilietai (grupėje 8 keliautojai)

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė pagal programą patogiu 9-ių vietų mikroautobusu;
  • 12 nakvynių apgyvendinimas nameliuose ir apartamentuose, svečių namuose, hosteliuose. Kai kur patogumai privatūs, kai kur bendri, bendros virtuvės.
  • stovyklavimo inventorius (dujos, degikliai ir puodai);
  • maisto produktai: kartu gaminsime pusryčius, vakarienes ir užkandžius pietums;
  • lietuviškai kalbantis kelionės vadovas ( grupę lydės Edmundas Statkauskas)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • skrydžio bilietai;
  • kelionės draudimas;
  • papildomos pramogos ir asmeninės išlaidos.

Kelionės organizatoriusKelionių Fėjos

Kelionės partnerisšiaurietiškojo ėjimo trenerė Irena Gudiškienė